25. a 26. října se bude učit, nezmění-li se radikálně situace

Vážení rodiče,

po pečlivé analýze nemocnosti žáků naší školy jsme dospěli k závěru, že ve dnech 25. a 26. října 2021 bude na naší škole probíhat výuka podle řádného rozvrhu a školní družina dle obvyklých provozních hodin. KHS nás nekontaktovala s žádnými opatřeními. Snažíme se pokračovat ve výuce, pokud to bude možné.

Pokud se cítíte jako rodina ohroženi současným stavem, případně, pokud vaše dítě cítí náznaky respiračních problémů, bude lépe, abyste je ponechali po tyto dva dny v domácí péči. Budeme respektovat vámi potvrzené omluvenky.

Pokud nebude dítě ve škole, nemá nárok na dotovaný oběd. V tomto případě si nezapomeňte oběd odhlásit.

Zkušenosti z loňského roku nám však ukázaly, že situace se může rychle vyvinout nežádoucím směrem. Také se může stát, že nás bude kontaktovat KHS s protiepidemickými požadavky. V takovém případě bych vyhlásil ředitelské volno ze dne na den. Prosím, sledujte zprávy Komens a web školy.

Doufejme, že budeme moct udržet žáky na prezenční výuce co nejdéle.  V žádném případě ale nikoliv na úkor zdraví. Rozhodující argumenty se vyvažují těžce a doufám, že pochopíte naši snahu. Máte dostatek možností si situaci vyhodnotit ze svého pohledu a podle toho se rozhodnout pro řešení, které je z vašeho pohledu nejlepší.

Z epidemických důvodů bude pobyt jen našich žáků ve školní družině v době podzimních prázdnin probíhat na naší škole. Důvodem je zamezit kontaktu žáků z různých škol.

RNDr. Ing. Rostislav Halaš,
ředitel školy