O hanáckyho kohóta – krajské kolo

V neděli 16. 4. 2023 proběhlo v prostějovském Kulturním klubu Duha krajské kolo soutěžní přehlídky dětí v sólovém zpěvu lidových písní – O hanáckyho kohóta. Setkali se zde soutěžící z Prostějova, Olomouce, Přerova, Kroměříže, Zábřehu a Šumperka. Naši školu ve velké konkurenci malých šikovných zpěváčků a zpěvaček úspěšně reprezentovala Justinka Pejchalová ze třídy 4.A.

Ta před odbornou porotou předvedla svůj hanácký pěvecký repertoár v kroji a s doprovodem skvělé Cimbálové muziky Parádnica z Velké Bystřice. Za svůj výkon Justinka získala zlaté pásmo. Je velmi pěkné, že mezi dětmi a pedagogy má náš hanácký folklór své pevné místo a nejen v lidových písních stále žije.

Justince gratulujeme k získání zlatého pásma v krajském kole pěvecké soutěže a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

PhDr. Iva Pejchalová