Uzavření školní jídelny

Vážení rodiče,

epidemie koronaviru v těchto dnech podstatně zasáhla do přítomnosti personálu školní jídelny takovým způsobem, že nejsme schopni zajistit uvaření ani výdej obědů. Vzhledem k tomu, že nám roste nemocnost i dalších pracovníků, nejsme schopni zajistit ani náhradní stravování.

Proto bude ŠKOLNÍ JÍDELNA UZAVŘENA od úterý 8.2.2022 do pátku 11.2.2022.

Prosím, aby si žáci přinesli s sebou kromě obvyklé svačiny ještě další jídlo nahrazující oběd, zvláště ještě, pokud žák navštěvuje školní družinu.

Jak jsem uvedl výše, v současné době se nám prudce zvýšil počet učitelů v karanténě, někteří s příznaky, takže nejsou schopni vést výuku ani distančně.

Na úterý 8.2.2022 ještě budeme schopni z posledních sil zajistit suplování.

V úterý 8.2.2022 rozhodneme o způsobu výuky od středy 9.2.2022. Využijeme k tomu nového Zákona č. 26/2022 Sb., o mimořádném ředitelském volnu a mimořádném vzdělávání distančním způsobem pro období epidemie onemocnění COVID-19 a o změně zákona č. 520/2021 Sb., o dalších úpravách poskytování ošetřovného v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii onemocnění COVID-19.

Opatření se nebudou týkat celé školy, ale jen některých stupňů nebo tříd. Situace je v současné době nejhorší na ZŠ.

O způsobu výuky od středy budete informováni během úterý 8.2.2022. Budeme se snažit najít řešení s minimálním zásahem do výuky.

Každopádně chceme zajistit provoz školní družiny, byť v omezeném režimu.

Děkuji za pochopení naší složité situace,

RNDr. Ing. Rostislav Halaš,
ředitel školy.