Vánoční koledování

V letošním adventním čase 14. prosince se představili žáci 1. a 2. tříd rodičům v programu Vánoční koledování. Celou akci organizačně zaštítila p. uč. I. Sedláčková.

Pod režijním a dramaturgickým vedením p. uč. J. Minářové předvedly děti řadu scének, dramatizací a pohybových kreací s vánoční a zimní tématikou. Hudební stránku pořadu – společné zpívání s doprovodem – s žáky nacvičily p. uč. M. Mikešová, L. Cygalová a B. Krejčířová. T. Obr doprovodil písně na netradiční hudební nástroje. Sólově zazpívala žákyně 5. třídy a vítězka několika pěveckých soutěží Justina Pejchalová. Některé loutky vyrobili žáci 2. třídy s p. uč. Š. Kandlerovou. Pomoc účinkujícím s převlékáním a rekvizitami v zázemí poskytovaly p. asistentky D. Flašarová, E. Remeníková, M. Pupíková, p. vychovatelky I. Skýpalová a P. Zieglerová.

Pro rodiče a hosty připravili žáci 7. třídy s p. uč. K. Kubjátovou a p. asistentkou O. Koteljuchovou ve vestibulu školy velmi chutné vánoční občerstvení, teplé nápoje zajistila kantýna.

Věříme, že společné kulturní setkání žáků, učitelů, rodičů a další veřejnosti přispělo k příjemně prožitým předvánočním chvílím.